Komunitní správa bytůKomunitní správa bytů

 

Je správa bytů s hlavním cílem zvýšit kvalitu bydlení a kvalitu života obyvatel žijících v domech v areálu Broumarská 1610, Praha 14.

 

Cílem není rodiny devastovat a vystěhovat je. Cílem je pomoci jim najít východisko a udržet alespoň stávající životní úroveň  v dalších letech. Snahou je dosažení logického přerozdělení zdrojů, odpovědností a kompetencí. Součástí systému o rozhodování podle vytvořené směrnice budou zástupci komunity stejně jako zástupci místních institucí.


V základní metodice máme dané fáze komunitní práce:

  • mobilizování členů komunity k bližší identifikaci jejich problémů. Zjišťování specifických problémů obyvatel, pomoc při hledání jejich řešení, pomoc při řešení problémů v sousedských vztazích.
  • cílem je snaha o úpravu mezilidských vztahů, zkvalitnění bydlení, zvýšení odpovědnosti každého nájemníka za prostředí, ve kterém žije.
  • podpora společného setkávání komunity a ostatních zájmových skupin.
  • prostor pro konstruktivní dialog a spolupráci s nájemníky, vlastníky bytů, samosprávou, vedením města a relevantními institucemi;

Tento proces lze nazvat „komunitní změnou“, přičemž podstatou této změny je propojení komunity, komunitní práce a správy bytového fondu v rámci sociálního podniku. Většina obyvatel v domech na  Broumarské tuto touhu po změně a zvýšení kvality svého života má.

 

 


 

 

Vyhledat Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku  » Komunitní správa bytů na Praze 14, sociální podnik

© 2018 Insion